Delta Küvet grubu imalatında % 100 dökme akrilik levhalar ile imalat yapan nadir firmalardan biridir. % 100 Akrilik gövde ve % 100 akrilik ön panel imalatı dünya genelinde insan sağlığını gözeten uzun soluklu markalar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle gelişmemiş ülkelerde kullanılan sağlıksız hammadde kullanımı son yıllarda maliyetinin düşük olması nedeniyle ülkemizde de artmıştır. Ekstrüzyon , sıvama akrilik kavramı ile sektöre yerleşen bu hammadde grubunundaki plastik levhalarla üretilen küvetlerin renk ömrü ile kullanım ömrünün çok kısa olması bu tür ürünleri kullanan , satan , satınalan tüm firmaların insan sağlığı açısından ileri dönemde risk alması anlamına gelmektedir. Delta duş kabin biriminde olduğu gibi küvet birimide ithal ve menşei belli olmayan ürünleri inceleyerek ilgili kurum ve kuruluşları uyarmaktadır. Bu konu bir sosyal sorumluluk olarak görülmektedir.

Akrilik : Küvet ve duş teknesi imalatının ana hammaddesi döküm akriliktir , akrilik dünyanın en hijyenik küvet malzemesidir. Pürüzsüz yüzeyi sayesinde kir ve bakteri tutmaz. Temizliği çok kolaydır. Esnek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle darbelere ve deformasyona karşı çok dayanıklıdır. Akrilik insan vücuduna en kolay adapte olan malzemedir. Oda sıcaklığındadır. İçerisinde doldurulan suyun sıcaklığını uzun süre korur, enerji tasarrufu sağlar. Akrilik ürünlerinde kullanılan renk pigmentlerinin homojen dağılımı sayesinde renk ve parlaklığını yitirmez . Bu nedenle oluşabilecek çizilmeler polisaj uygulaması ile birkaç dakikada giderilmesi sağlanır. Delta ürünlerinin imalatında 3 – 3,5 – 4 – 5 mm kalınlığında akrilik levhalar kullanılır. Endüstriyel ürünlerde akrilik kalınlığı 80 mm kadar çıkabilmektedir.

Delta ürünlerinin imalatında taban destek suntasının dışında küvetler dahil tüm ürünlerinin yan çeperlerinde kenar destek sistemi kullanılmaktadır. Delta oval ve kare duş teknelerinde kenar takviyesi kullanan tek firmadır. Kenar destek sistemi ürünün esnemesini engelleyen en önemli ayrıntılardan biridir. Kenar ve taban desteklerinde ihtiyaca göre 12 , 18 , 25 , 30 mm mdf ve kurutulmuş sunta kullanılır .

Delta ürünlerinin akrilik alt takviyelerinde kullanılan sunta ve mdfnin yanı sıra polyester ve elyaf reçinesi kullanılır. Cam elyaf ile polyester reçineleri ülkemizin ve dünyanın önde gelen firmaları tarafından temin edilir. Küvet imalatında polyester-elyaf takviyesi çok önemli bir ayrıntıdır küvetin sağlam bir yapıya sahip olması, esneme ve kırılma yapmaması için uygun miktarda reçine atılmalıdır. Polyester–elyaf miktarı maliyeti direk olarak etkileyen bir faktördür . Benzer ürünlerin ağırlığı tartılarak kolaylıkla doğru ürün tercihi yapılabilir. Delta tüm hammadde sürecinde olduğu gibi reçine miktarınıda standartların üzerinde kullanarak ürünün daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Delta ağırlık testi ile herhangi bir marka ile rahatlıkla kıyaslanabilir.

Delta ürünlerinin taşıyıcı ayak konstrüksiyonu ihtiyaca uygun kesit ve kalınlıkta belirlenen sıcak daldırma galvaniz profiller kullanılarak yapılır. Bu konstrüksiyon dışında küvetin dört köşesi ile orta kısmında ürün ölçüsüne göre belirlenen taşıyıcı miller kullanılır. Bu taşıyıcı miller sıcak daldırma galvanizden üretilir , millerin seramiğe oturan kısımlarında yükseklik ayarlı plastik pabuçlar kullanılmaktadır.

Delta küvet imalatında kullanılan taşıyıcı miller ve alt pabuç kalınlığı m16 olarak belirlenmiştir. Kullanım alanı , ürün ölçüsü ve talebe göre taşıyıcı mil miktarı farklılık gösterebilir.

Stresli ve yoğun geçen bir günün ardından zihinsel ve fiziksel yorgunluğun atılması için Delta hidromasaj sistemleri sinir uçlarınızı uyararak kan dolaşımını hızlandırır.Delta hidromasaj sistemleri sizlere değişik masaj alternatifleri sunmaktadır. Delta masaj sistemleri zihinsel yorgunluğun yanı sıra eklem rahatsızlıkları, baş,boyun,kas ağrıları ,böbrek rahatsızlıkları,kilo verme,selülit,kireçlenme gibi onlarca değişik rahatsızlığın tedavisinde doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

PNÖMATİK SİSTEMLER (SİSTEM 1-2-3-4-5)
Dünyada en yaygın kullanılan masaj sistemidir. Sistem 1’de su+hava jeti,0,75 hp, gücünde sessiz ce/vde kalite belgeli su pompası vardır. Sistem 2’de 8 su +hava jetli 1 hp,gücünde sessiz ce/vde kalite belgeli su pompası vardır.Sistem1 ve sistem2’nin çalışma prensibi aynıdır.Küvete doldurulan su pnömatik (on/off) açma kapama düğmesi ve hava ayar valfi ile kontrol edilir.Kontrol düğmesi havayı iterek motordaki hava swiç’i yardımıyla çalışmasını sağlar.Emiş süzgecinde emilen su ile,hava valfinden emilen hava,küvetin yanlarında bulunan jetlerin özel yapısı sayesinde karıştırılarak tekrar küvete pompalanır su ve suyun içerisindeki hava kabarcıkları vücuda çarparken patlayarak masajı gerçekleştirir. Delta havasu
jetlerinden herhangi biri veya birkaçı manüel olarak açılma kapanma özelliğine sahiptir.Kullanıcı masaj yapılmasını istemediği bölümdeki jeti açıp kapatabildiği gibi jetlerin yönünü değiştirebilir….

Tek başına Delta dışında kullanılmayan bir sistemdir. Su+hava jetleri yapısı gereği küvetin yanlarına yerleştirilir, küvete uzanıldığında vücudun sırt ve bel kısmına masaj yapılamaz. Bu sebeple Delta mikro hava jetli sistem 3’ün en büyük özelliği jetlerin küçük ve zemine yerleştirilmesinin mümkün olmasıdır. Bu jetlerin çapı 38 mm, küvetten sonraki yüksekliği ise 6 mi’dir.

700 W gücüne ıtt. Hidro air marka ce/vde kalite belgeli hava pompası, havayı ısıtarak pompalar suda oluşan dalgalanma ve yoğun hava kabarcıkları masajı gerçekleştirmiş olur.Hava miktarını arttırıp azaltmak hava valfı ile mümkündür.Elsis 1-2 ile birlikte komplike olarak kullanılmaktadır.(Turbo 1-2)

Pnömatik sistemlerde (sistem 1-2-3-4) pnömatik açma kapama tuşuna basıldığında küvet içerisinde su olmasa dahi sistem çalışır,elektrik kesildiğinde motor bu pozisyonunu korur ve elektrik geldiğinde tekrar çalışmaya başlar.Sistemin susuz çalışması çok sakıncalıdır.Bunu önlemek için;elsis 1 ve elsis 2’de açma kapama pnömatikten ,elekroniğe geçer. Ancak en önemli özellik küvetin yan çeperinde bulunan ve su+hava jetlerinin hemen 3-5 cm. Üstüne yerleştirilen su seviye sensörü’dür.Sensördeki dijital okuyucu küvetteki su seviyesi jetlerin üstüne çıktığı anda ;elektronik kontrol devresine komut vererek sistemin çalışmasını sağlar.Bu sistem sayesinde motorun küvette su yokken çalışması önlenmiş olur.

Turbo sistemler küvetin yanlarına bağlanan su+hava jetlerinin yanı sıra küvetin zeminine döşenen mikro hava jetli sistemin komplike olarak kullanılmasına denir.Her iki sistemin beraber kullanılması ile vücudun tüm bölgelerine masaj yapılabilmektedir.Turbo 1-2 sistem ;6-8 su+hava jetli elektronik su seviye sensörlü sistemle (elsis 1-2) 10 mikro hava jetli sistemden oluşur.0.75-1Hp.Gücünde motor ile 700 w gücünde hava pompası vardır.Kontrol düğmesi elektroniktir.İki sistem ayrı ayrı kumanda edilebilir.Sistemde üst (max) seviye ve alt (min) seviye olmak üzere 2 adet dijital su seviye sensörü bulunmaktadır. 700 W gücündeki hava pompasının basınç gücü dokunmatik kontrol tuşu ile yükseltilip azaltılabilir. Sistem 14 dk.Sonra otomatik olarak kapanma özelliğine sahiptir.

Boy ve oval küvetlerde kullanılan hidromasaj sistemlerinin dışında bu küvetlerin sığmadığı yerlerde tamamen su basıncından yararlanarak kullanılan masaj sistemleridir. Bu sistemlerde Delta mikro su jeti kullanılmaktadır.Jetlerin su çıkış çapları 2-2,5 mm. Olduğundan su basınçla ve ivme kazanarak vücuda çarpar ve masaj gerçekleşmiş olur.

Duş teknelerinin üzerinde kullanılan 35x180cm boyutlarında 10 Delta mikro su jetli 3 fonksiyonlu el duşu ve 1 yönlendirici mix bataryadan oluşmaktadır. Düz köşe uygulama özelliği vardır.

Küvetlerin üzerinde kullanılan 34×140 cm.Boyutlarında 6 Delta mikro su jetli 3 fonksiyonlu el duşu ve 1 yönlendirici mix bataryadan oluşmaktadır. Düz köşe uygulama özelliği vardır.